Artykuł przeglądowy na temat wczesnego leczenia SMA

  • 3 marca 2020

Niedawno ukazał się zwięzły artykuł przeglądowy na temat wczesnego leczenia SMA pt. Clinical Evidence Supporting Early Treatment of Patients with Spinal Muscular Atrophy: Current Perspectives. Autorzy, Tamara Dangouloff i Laurent Servais, podsumowują dotychczasowy stan wiedzy na temat leczenia pacjentów chorych na SMA i są orędownikami jak najwcześniejszego rozpoczęcia procesu leczenia.

CZYTAJ DALEJ

Portal „Poradnik zdrowie” pisze o SMA – badania przesiewowe

  • 21 lutego 2020

Już po raz kolejny portal „Poradnik zdrowie” pochylił się nad tematem SMA, co zaowocowało serią artykułów. Zapraszamy do zapoznania się z pierwszym z nich na temat badań przesiewowych noworodków, w którym poruszono również temat SMA. Dlaczego się je wykonuje i jakie schorzenia można wykryć?

CZYTAJ DALEJ

By wprowadzić przesiew noworodków pod kątem SMA

  • 5 grudnia 2019

Co można zrobić, żeby leczenie SMA było jak najskuteczniejsze? Odpowiedź jest jedna: rozpocząć je jak najwcześniej. Rdzeniowy zanik mięśni jest chorobą postępującą, neurony ruchowe zaczynają obumierać jeszcze zanim pojawi się pierwsze widoczne osłabienie mięśni. Wszyscy są zgodni: wczesne leczenie SMA przynosi lepsze efekty. Ale wczesne – znaczy kiedy?

CZYTAJ DALEJ
Back To Top