Kolejna publikacja włoskich specjalistów przetłumaczona na język polski!

  • 5 sierpnia 2020

Fundacja SMA po raz kolejny sięgnęła po wiedzę specjalistów doświadczonych w niesieniu pomocy chorym na SMA. Tym razem przetłumaczyliśmy włoską broszurę pt. „Atrofia Muscolare Spinale Informazioni per il caregiver: identificazione e trattamento degli eventi critici a cas” autorstwa Chiary Mastella, Giancarlo Ottonello i Antonella Lo Mauro. Polski tytuł publikacji brzmi: „Rdzeniowy zanik mięśni. Informacje dla opiekunów: rozpoznanie i postępowanie w sytuacjach krytycznych w domu”.

CZYTAJ DALEJ

Efekty leczenia osób dorosłych z SMA – briefing prasowy Fundacji SMA i PTND

  • 13 maja 2020

Fundacja SMA oraz Polskie Towarzystwo Neurologów Dziecięcych zapraszają na briefing prasowy poświęcony najnowszym wynikom niezależnych badań w leczeniu młodzieży i dorosłych z SMA, przeprowadzonych z inicjatywy klinicystów w kilku akademickich ośrodkach klinicznych w Niemczech i opublikowanych w kwietniu 2020 roku przez The Lancet Neurology. Briefing odbędzie się we wtorek 19 maja o godz. 13:00.

CZYTAJ DALEJ

Rocznica pierwszego podania leku w ramach refundacji w polskim szpitalu

  • 27 lutego 2020

Co wydarzyło się 17 grudnia 2018 roku ? To właśnie wtedy Minister Zdrowia Łukasz Szumowski ogłosił wiadomość o refundacji jedynego dostępnego w Europie leku na SMA – Spinrazy. Kolejną ważną datą był 1 stycznia 2019 roku – Spinraza oficjalnie pojawiła się na liście leków refundowanych. A przed nami kolejna ważna kartka w kalendarzu – rocznica pierwszego podania leku w ramach refundacji w polskim szpitalu. 

CZYTAJ DALEJ

Oświadczenia na temat leczenia SMA w Polsce

  • 1 lutego 2020

Fundacja SMA, Polskie Towarzystwo Neurologów Dziecięcych oraz Zespół Koordynacyjny do Spraw Leczenia Chorych na Rdzeniowy Zanik Mięśni wyrażają zaniepokojenie pojawiającymi się ostatnio przekłamaniami dotyczącymi leczenia rdzeniowego zaniku mięśni w Polsce.

CZYTAJ DALEJ

Program lekowy – bieżące wyzwania

  • 27 stycznia 2020

Fundacja SMA niestety nie będzie brała udziału w najbliższym posiedzeniu Zespołu Koordynującego do Spraw Leczenia Chorych na Rdzeniowy Zanik Mięśni w lutym w Warszawie. W związku z tą sytuacją, spostrzeżenia w odniesieniu do programu lekowego zostały zebrane w podsumowanie w formie pisma, które przesłaliśmy bezpośrednio do wiadomości Zespołu Koordynującego oraz osób odpowiedzialnych za program lekowy w Narodowym Funduszu Zdrowia.

CZYTAJ DALEJ

Leczenie chorych na SMA w Polsce

  • 11 stycznia 2020

W związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi informacjami, Fundacja SMA informuje, że w Polsce od stycznia 2019 roku mamy refundowane leczenie dla wszystkich chorych na SMA skutecznym lekiem.

CZYTAJ DALEJ
Back To Top