skip to Main Content

Bank Sprzętu im. Tomka Krawczyka

Bank Sprzętu im. Tomka Krawczyka został utworzony przez Fundację SMA, aby osoby stojące w obliczu niedawnej diagnozy SMA albo sytuacji nagłego pogorszenia zdrowia mogły skorzystać z niezbędnego sprzętu. Sprzęt jest użyczany nieodpłatnie w stanie gotowym do użycia. Sprzęt jest dostarczany drogą pocztową (przesyłka), wymagane jest zawarcie umowy (podpisywanej u kuriera).

Lista dostępnego sprzętu

  • Asystor kaszlu (koflator) Nippy Clearway
  • Asystor kaszlu (koflator) Philips CoughAssist E70
  • Ssak DeVilbiss Vacu Aide QUS
  • Pulsoksymetry
  • Różnego rodzaju ortezy i sprzęt rehabilitacyjny

Jak wypożyczyć sprzęt?

Napisz do Banku Sprzętu na adres [email protected], podając dane kontaktowe (w tym numer telefonu). Wolontariusz zajmujący się Bankiem skontaktuje się z Tobą.

Zasady korzystania z Banku Sprzętu

  1. Sprzęt jest wypożyczany tylko dla osób chorych na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Nie wypożyczamy dla osób chorych na inne schorzenia.
  2. Wypożyczenie sprzętu jest bezpłatne. Osoba wypożyczająca ponosi koszt wysyłki sprzętu lub odbiera go we własnym zakresie.
  3. Osoba wypożyczająca sprzęt oraz osoba użyczająca go są zobowiązane do podpisania umowy użyczenia sprzętu rehabilitacyjnego i pomocniczego.
  4. Okres wypożyczenia sprzętu jest różny w zależności od rodzaju sprzętu. Okres wypożyczenia sprzętu rehabilitacyjnego (wózek, ortezy, balkonik) wynosi 12 miesięcy, z możliwością pisemnego przedłużenia umowy. Koflatory wypożyczane są na okres 1–2 tygodni (czas trwania infekcji), zwykle z możliwością przedłużenia.
  5. Fundacja SMA nie ponosi odpowiedzialności za dobór sprzętu. Osoba wypożyczająca wypożycza sprzęt na własną odpowiedzialność.

Wzór umowy użyczenia sprzętu z Banku Sprzętu


20160320_134930

Dziękujemy Rodzicom Uli za przesłanie zdjęcia z wypożyczonym przez nas koflatorem.

Back To Top