skip to Main Content
DANE KONTAKTOWE Fundacji SMA:

Formularz kontaktowy

Prosimy wpisać dane kontaktowe i krótką wiadomość. Postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej.

Bank Sprzętu im. Tomka Krawczyka

Bank sprzętu Fundacji SMA ma na celu pośrednictwo w wymianie sprzętu rehabilitacyjnego oraz urządzeń medycznych. Umożliwiamy bezpłatne wypożyczenie sprzętu. Masz sprzęt, którego już nie używasz, a chciałbyś aby posłużył komuś innemu? Zgłoś się do nas. A może potrzebujesz koflatora, pulsoksymetru lub wózka dla siebie lub swoich najbliższych? Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci go znaleźć! Jak to zrobić?

Masz sprzęt, który mógłby posłużyć komuś innemu?

Napisz do nas maila na adres [email protected] z dokładnym opisem sprzętu, jego wymiarami i zdjęciem. Napiszemy o tym na stronie internetowej i dzięki Tobie ktoś będzie mógł skorzystać z potrzebnego mu sprzętu.

Potrzebujesz jakiegoś sprzętu?

Napisz do nas maila na adres [email protected] z pytaniem czy mamy sprzęt którego potrzebujesz, a my poszukamy go dla Ciebie w naszym Banku Sprzętu. Zamieścimy informacje na stronie, może ktoś będzie mógł wypożyczyć to na czym Ci zależy. Pamiętaj jednak, że nie dobieramy sprzętu, wypożyczasz go na własną odpowiedzialność.

Regulamin

 1. Sprzęt jest wypożyczany tylko dla osób chorych na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Nie wypożyczamy dla osób chorych na inne schorzenia.
 2. Wypożyczenie sprzętu jest bezpłatne. Osoba wypożyczająca ponosi koszt wysyłki sprzętu lub odbiera go we własnym zakresie
 3. Osoba wypożyczająca sprzęt oraz osoba użyczająca go są zobowiązane do podpisania umowy użyczenia sprzętu rehabilitacyjnego i pomocniczego. Przestrzeganie umowy obowiązuje obydwie ze stron
 4. Okres wypożyczenia sprzętu jest różny w zależności od rodzaju sprzętu. Okres wypożyczenia sprzętu rehabilitacyjnego (wózek, ortezy, balkonik) wynosi 12 miesięcy, z możliwością pisemnego przedłużenia umowy. Koflator wypozyczany jest na okres 1-2 tygodni (czas trwania infekcji)
 5. Fundacja SMA nie ponosi odpowiedzialności za dobór sprzętu. Osoba wypożyczająca wypożycza sprzęt na własną odpowiedzialność

Umowa użyczenia sprzętu

Fundacja SMA udostępnia wzór umowy użyczenia.

Lista poszukiwanego sprzętu

Jeśli ktoś z Was może taki sprzęt wypożyczyć, bardzo prosimy o kontakt z nami!

Lista sprzętu do użyczenia

Dzięki firmie Medseven sp. z o.o. społeczność SMA skupiona wokół Fundacji SMA ma możliwość korzystania z koflatora NIPPY CLEARWAY. Firma od wielu lat wspiera chorych na rdzeniowy zanik mięśni. Koflator (asystor kaszlu) umożliwia wszechstronne i skuteczne opcje oczyszczania dróg oddechowych z nadmiaru wydzieliny poprzez wspomaganie kaszlu. Urządzenie niezbędne u chorych na SMA gdzie przepływ wydechowy podczas kaszlu jest poważnie ograniczony. Przeznaczony do stosowania zarówno w domu jak i w szpitalu. Koflator NIPPY Clearway może być stosowany z maską, ustnikiem lub rurką tracheotomijną.

Aktualnie posiadamy następujący sprzęt do użyczenia:

1. Ssak DeVilbiss Vacu Aide QUS

ssak

Ssak akumulatorowo-sieciowy zaprojektowany do efektywnego, bezpiecznego i wygodnego odsysania treści z dróg oddechowych. Jest trwały i wytrzymały. Ssak VacuAide pracuje wyjątkowo cicho, co czyni z niego idealną pomoc tam, gdzie wymagany jest spokój.

Czym się wyróżnia

 • Bardzo cicha praca
 • Można stosować w dowolnym miejscu, nawet tam gdzie nie ma prądu.
 • Regulowana siła odsysania
 • Naładowana bateria umożliwia pracę przez 60 minut
 • Lampka kontrolna informuje o konieczności naładowania baterii
 • Standardowy pojemnik 800 ml
 • Wygodna torba na urządzenie i akcesoria
 • Wytrzymała i łatwa do czyszczenia obudowa
 • Specjalna konstrukcja pojemnika z wbudowanym filtrem oraz zaworem pływakowym

2. Asystor kaszlu/koflator CoughAssist E70

Dzięki uprzejmości Fundacji Faktu (http://www.fundacjafaktu.pl//) otrzymaliśmy koflator do naszego Banku Sprzętu. Bardzo dziekujemy za otrzymany sprzęt.

koflator

Terapia z użyciem koflatora CoughAssist udrażnia drogi oddechowe na czas dłuższy niż w przypadku inwazyjnego odsysania wydzieliny i powoduje mniej powikłań.

Koflator CoughAssist E70 można stosować albo z maską twarzową, albo z ustnikiem, bądź z przejściówką do rurki dotchawiczej lub trachestomijnej pacjenta. Jest ono przeznaczone do stosowania u pacjentów dorosłych lub pediatrycznych, którzy mają trudności z usuwaniem wydzielin lub nie są w stanie zakasłać.

3. Foteliki uniwersalne Confortable Plus Duo w rozmiarze S oraz M

Jest to uniwersalny fotelik, którego kształt można dobierać indywidualnie. Posiada cztery funkcjonalne części oraz pas. Dzięki niemu możliwa jest stabilizacja głowy, odcinka szyjnego, tułowia oraz miednicy.

Fotelik można  zastosować:

 • w wózku
 • w fotelu, na krześle
 • na kanapie, wersalce etc. – w pozycji siedzącej, półleżącej, jak i leżącej
 • jako fotelik samochodowy
 • jako siedzisko do kąpieli

 

Dziękujemy Rodzicom Uli za przesłanie zdjęcia z wypożyczonym przez nas koflatorem :)

20160320_134930

Back To Top