DANE KONTAKTOWE Fundacji SMA:

Formularz kontaktowy

Prosimy wpisać dane kontaktowe i krótką wiadomość. Postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej.

Warsztaty dla fizjoterapeutów z Chiarą Mastellą – ruszyły zapisy!

W imieniu Fundacji SMA serdecznie zapraszamy fizjoterapeutów na pierwszy w Polsce Warsztat z Chiarą Mastellą poświęcony terapii dzieci z SMA 1 i 2.

Chiara Mastella to znana włoska fizjoterapeutka z polikliniki w Mediolanie, założycielka i koordynatorka SAPRE – centrum wsparcia dla rodzin z diagnozą SMA, od trzydziestu lat specjalizuje się w terapii dzieci z najcięższą postacią SMA.

Podczas warsztatu Chiara zaprezentuje swoje autorskie metody pracy z dziećmi SMA w obszarach:

  • rehabilitacji
  • codziennej pielęgnacji
  • aktywizacji
  • wsparcia oddechowego i żywieniowego
  • odpowiedniego zabezpieczenia ortopedycznego.

Warsztaty są bezpłatne. Kierujemy je do fizjoterapeutów, którzy na co dzień pracują z dziećmi chorymi na SMA i pragną poszerzać swoją wiedzę i umiejętności.

Warsztaty odbędą się we Wrocławiu w dniach 19–20.05.2018 w ośrodku MOPS „Na Ciepłej”, ul. Ciepła 15 b.

Zgłoszenia: https://goo.gl/LPA56e

Pytania i więcej szczegółów: [email protected]

Ilość miejsc jest ograniczona.

„Jestem ekspertem w dziedzinie fizjoterapii dzieci z SMA 1 i 2. Od 30 lat nieustannie odkrywam sekrety terapii i opieki w chorobie SMA. Moją siłą jest również doświadczenie w pracy z rodzicami, których uczę właściwej codziennej pielęgnacji i radzenia sobie w domu z dzieckiem SMA w trudnych, kryzysowych sytuacjach. Jestem autorką i organizatorką eventów „Moje dziecko na 4 kółkach” (9 edycji), czyli letnich wyjazdów dla rodzin z SMA, fizjoterapeutów i wolontariuszy. To niepowtarzalna, jedyna w swoim rodzaju okazja do integracji i dobrej zabawy, a także nauki i ćwiczeń dla dzieci, rodziców i terapeutów.”

(Chiara Mastella)

 

Back To Top