Skip to content

II cykl szkoleń “Fizjoterapia w SMA” zakończony

W dniach 17-19 listopada br. odbył się czwarty zjazd w ramach drugiego cyklu szkoleń „Fizjoterapia w SMA”. Były to ostanie spotkania z uczestnikami szkolenia, którzy przez ostatnie miesiące zapoznawali się z różnymi rodzajami i technikami fizjoterapii stosowanymi w rdzeniowym zaniku mięśni.

Tym razem, oprócz naszych rodzimych ekspertów, towarzyszyli nam specjaliści z Niemiec, którzy przybliżyli słuchaczom metody pracy z wykorzystaniem platform wibracyjnych. Po wykładach Judith can Vugt, Maike Offermann oraz Harald Schubert poprowadzili warsztaty z pacjentami z SMA, na których zaprezentowali praktyczne zastosowanie tego rodzaju platform.
Podczas ostatniego zjazdu odbył się również wykład na temat nowej koncepcji ruchowej Zoga Movement, poprowadziła go lek. med. Maja Ludwikowska. O roli masażu w fizjoterapii SMA mówiła Katarzyna Kazimierzak, a o psychologicznym wsparciu chorych – Leszek Naziemiec. Katarzyna Kazimierzak i Leszek Naziemiec poprowadzili również warsztaty z pacjentami, na których w praktyce pokazali, jak wykorzystać w fizjoterapii masaż oraz metodę Bobath.

Jesteśmy wdzięczni wszystkim przybyłym w miniony weekend za obecność i zaangażowanie – prelegentom, fizjoterapeutom oraz małym dzielnym pacjentom chorym na SMA i ich rodzicom.

Był to już ostatni zjazd w ramach tegorocznego projektu. Zrealizowaliśmy go we Wrocławiu przy współpracy naszych partnerów – Zespołu Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznego Chorób Rzadkich oraz Fundacji Potrafię Pomóc. Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji wydarzenia. Dziękujemy również Stowarzyszeniu Fizjoterapia Polska, Krajowej Izbie Fizjoterapeutów oraz Polskiemu Stowarzyszeniu NDT-BOBATH za objęcie honorowym patronatem naszego szkolenia.
Wszystkim prelegentom, którzy na kolejnych zjazdach w ciągu tego roku dzielili się ze słuchaczami swoją wiedzą i doświadczeniem, składamy ogromne podziękowania i liczymy na kolejne owocne współprace.
Po ukończeniu pełnego kursu „Fizjoterapia w SMA” nasi słuchacze otrzymali certyfikaty, a ich nazwiska pojawią się na stworzonej przez nas mapie fizjoterapeutów. Jej celem jest ułatwienie pacjentom z SMA dotarcia do przeszkolonych terapeutów, którzy w swojej pracy będą wdrażać poznane na naszym szkoleniu zagadnienia i metody. Po drugim cyklu szkoleń na mapie będzie już blisko 80 nazwisk.
Szczególne podziękowania kierujemy do chorych na SMA, ich rodziców i opiekunów, którzy wyrazili zgodę na udział w szkoleniach w roli modeli. To dzięki Wam możemy szkolić kolejnych fizjoterapeutów mających najnowszą wiedzę i znających specyfikę rdzeniowego zaniku mięśni.
O następnej edycji naszego cyklu szkoleń będziemy informować na naszej stronie, a teraz zapraszamy do obejrzenia zdjęć z ostatniego zjazdu.
Back To Top