skip to Main Content
DANE KONTAKTOWE Fundacji SMA:

Formularz kontaktowy

Prosimy wpisać dane kontaktowe i krótką wiadomość. Postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej.

Podręcznik prewencji i leczenia COVID-19

Zamieszczamy polskie tłumaczenie publikacji Podręcznik prewencji i leczenia COVID-19 („Handbook of COVID-19 Prevention and Treatment”). Oryginalna praca została przygotowana pod kierunkiem Prof. Tingbo Lianga, Przewodniczącego First Affiliated Hospital (Zheijang University School of Medicine, Chiny).

Polska wersja Podręcznika powstała z inicjatywy studentów Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu i została objęta patronatem Polskiej Federacji Szpitali. Dokument jest cały czas aktualizowany o nowe informacje. Poniżej nota od wydawcy podręcznika.

W obliczu nieznanego wirusa dzielenie się i współpraca są najlepszym lekarstwem.

Publikacja niniejszego Podręcznika jest jednym z najlepszych sposobów by uhonorować odwagę i mądrość, którymi wykazał się chiński personel medyczny w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Składam podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania Podręcznika, dzieląc się bezcennym doświadczeniem z kolegami z opieki zdrowotnej na całym świecie, ratując jednocześnie życia pacjentów.

Dziękuję za wsparcie personelu medycznego w Chinach za inspirujące i motywujące nas do działania przekazane doświadczenie.

Dziękuję Jack Ma Foundation za zainicjowanie tego projektu oraz AliHealth za wsparcie techniczne, dzięki którym ten Podręcznik będzie mógł wesprzeć walkę z epidemią.

Podręcznik dostępny jest bezpłatnie dla wszystkich. Jednakże, ze względu na ograniczony czas przygotowania może on zawierać pewne nieścisłości. Wasze opinie i porady są bardzo mile widziane!

Prof. Tingbo LIANG
Główny wydawca „Handbook of COVID-19 Prevention and Treatment”
Przewodniczący First Affiliated Hospital, Zheijang University School of Medicine

Aby otworzyć Podręcznik, prosimy kliknąć na zdjęcie okładki poniżej. Publikację można też pobrać na komputer w formacie PDF.

Podręcznik prewencji i leczenia COVID-19

Back To Top