Wspieranie badań nad lekiem

Leki na choroby rzadkie, takie jak rdzeniowy zanik mięśni, powstają wyłącznie dzięki funduszom zebranym przez grupy osób dotkniętych chorobą. Dopiero gdy dany lek uzyskuje dobre wyniki w badaniach, zaczynają się tym interesować koncerny farmaceutyczne, czasem wykupując program i finansując dalsze badania.

Do 2014 r. organizacje pacjenckie SMA z całego świata zebrały i wydały na programy lekowe blisko 200 milionów dolarów. Wyłącznie dzięki tym funduszom jesteśmy dzisiaj świadkami tego, że lek na SMA najprawdopodobniej jest niedaleko.

Jednym z ważniejszych zadań Fundacji SMA jest uczestniczenie w tych międzynarodowych wysiłkach zmierzających do opracowania skutecznego leku. W tym celu Fundacja przystąpiła do europejskiego zrzeszenia SMA Europe, którego podstawową działalnością jest finansowanie badań nad lekiem na SMA oraz przygotowań do badań klinicznych (na zdjęciu fragment laboratorium francuskiej organizacji AFM, członka SMA Europe).

Począwszy od 2015 r., Fundacja SMA współuczestniczy w finansowaniu programu grantowego SMA Europe.

Jeżeli chcesz przyspieszyć badania nad lekiem, przekaż darowiznę z przeznaczeniem na wsparcie programów lekowych. Każda złotówka przybliża nas do leku!