Skip to content

Psycholog, psychoterapeuta, trener rozwoju osobistego, coach

SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni, jest genetycznie uwarunkowanym schorzeniem, które przejawia się osłabieniem mięśni. Osłabienie dotyka głównie mięśni nóg, rąk i tułowia, w cięższych przypadkach mięśni odpowiedzialnych za oddychanie i przełykanie. Czucie i dotyk nie są zaburzone w SMA.

Osoby żyjące z SMA pozostają więc niepełnosprawne ruchowo w stopniu średnim i znacznym. Jednocześnie nie mają zaburzeń poznawczych ani intelektualnych – w większości są to wykształcone, inteligentne osoby, nierzadko bardzo aktywne zawodowo i społecznie.

Choroba wiąże się z postępującą utratą sił i zwykle znaczną utratą samodzielności, co nierzadko przekłada się na sferę psychiczną osoby chorej.

W latach 2021–2022 Fundacja SMA realizuje projekt zatytułowany Aktywnie z SMA II i w związku z tym poszukuje osób do pracy z podopiecznymi na stanowisko:

Psycholog / psychoterapeuta / trener rozwoju osobistego / coach

Praca będzie polegała na prowadzeniu indywidualnych zajęć z zakresu wsparcia psychologicznego dla uczestników w ich domach lub innym miejscu zgodnie z ustalonym przez obie strony harmonogramem.

Wymagania:

  • certyfikat psychoterapeuty uznawany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, Polskie Towarzystwo Psychiatryczne lub jedno z towarzystw należących do Polskiej Rady Psychoterapii, lub
  • ukończone studia społeczne oraz studia podyplomowe lub kurs na kierunku coaching lub trener rozwoju osobistego
  • doświadczenie w pracy z niepełnosprawnością fizyczną będzie dodatkowym atutem

Kogo nie zatrudnimy?

  1. Osoba skazana prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu, przeciwko wolności seksualnej i obyczajności lub za czyn określony w art. 207 (znęcanie się) lub art. 211 (zatrzymanie, uprowadzenie) ustawy Kodeks karny, chyba że wyrok uległ zatarciu (Fundacja SMA zastrzega sobie prawo zażądać okazania aktualnego zaświadczenia o niekaralności)
  2. Osoba, przeciw której toczy się postępowanie karne w związku z zarzutami popełnienia przestępstwa wymienionego w pkt 1
  3. Osoba figurująca w rejestrze osób skazanych za przestępstwa seksualne

Warunki:

  • Forma zatrudnienia: umowa zlecenie lub kontrakt (dla osób samozatrudnionych)
  • Okres zatrudnienia: od 01.05.2021 do 15.03.2022
  • Limit zajęć: 20 godzin na beneficjenta
  • Wynagrodzenie: 100 zł brutto za godzinę pracy
  • Zleceniodawca nie zwraca kosztów przejazdu do domów beneficjentów

Zgłoszenia

Zgłoszenia należy przysyłać na adres: [email protected].

Termin przyjmowania zgłoszeń: 25 kwietnia 2021 r.

Fundacja SMA zastrzega sobie prawo do kontaktu z wybranymi kandydatami.

Informacje

Szczegółowe informacje można uzyskać kontaktując się z Kornelią Matuszewską, tel. 607 916 340, email: [email protected].

Back To Top