Skip to content

Rusza rekrutacja na drugi cykl szkoleń „Fizjoterapia w SMA”

Z radością informujemy, że Fundacja SMA rozpoczyna zapisy na cykl specjalistycznych szkoleń dla fizjoterapeutów, które odbędą się we Wrocławiu w cztery wybrane weekendy 2023 roku. Zwracamy się do Was z prośbą o przekazanie tej informacji terapeutom, z którymi na co dzień pracujecie.

Będzie to już druga edycja cyklu szkoleń „Fizjoterapia w SMA”, a jej uczestnicy (30 fizjoterapeutów) zdobędą rzetelną wiedzę i umiejętności z zakresu fizjoterapii w rdzeniowym zaniku mięśni. Wszyscy terapeuci wezmą udział w 4 zjazdach weekendowych zorganizowanych w Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznym Chorób Rzadkich przy Fundacji „Potrafię Pomóc” we Wrocławiu. Szkolenia poprowadzą, podobnie jak poprzednim razem, najlepsi specjaliści z Polski i zagranicy, a obejmą one przekrój najważniejszych zagadnień i najnowszych metod pracy fizjoterapeutycznej z pacjentami chorymi na SMA. Do udziału w szkoleniu zapraszamy wyłącznie terapeutów aktywnych zawodowo, a pierwszeństwo udziału, podobnie jak w 2021 roku, będzie zagwarantowane dla osób, które wykażą się aktualną pracą z przynajmniej 2 pacjentami z SMA. W projekcie przewidujemy udział pacjentów, zarówno dzieci, młodzieży, jak i dorosłych chorych na SMA, którzy zgodzą się wystąpić jako modele i umożliwią prowadzącym pokazanie metod ich pracy.

Naszym celem jest utworzenie bazy doświadczonych i przeszkolonych fizjoterapeutów, którzy będą rekomendowani przez Fundację SMA, a także bieżąca wymiana doświadczeń ekspertów w dobie leczenia SMA. Dzięki temu na mapie całej Polski będzie można znaleźć coraz więcej specjalistów w obszarze SMA, a chorzy i ich opiekunowie będą mieli łatwiejszy dostęp do fachowej, codziennej opieki fizjoterapeutycznej.

Zdajemy sobie sprawę, że rehabilitacja odgrywa ogromną rolę w życiu pacjentów z SMA. Dodatkowo przełom jaki nastąpił w ubiegłym roku w Polsce, w związku z refundacją wszystkich trzech obecnych na rynku leków na SMA, w przypadku noworodków umożliwia rozpoczęcie leczenia tuż po diagnozie będącej wynikiem badań przesiewowych. Wdrożenie szybkiego leczenia wymaga jednocześnie rozpoczęcia odpowiedniej rehabilitacji, ponieważ tylko dzięki takiemu prowadzeniu chorego, leczenie przyniesie wymierne rezultaty. Starsi leczeni pacjenci również wymagają regularnej, specjalistycznej fizjoterapii.

Fundacja SMA pokryje większość kosztów związanych z organizacją cyklu szkoleń „Fizjoterapia w SMA”, uczestnicy natomiast będą zobowiązani do wpłaty własnej w wysokości 2500 zł przed rozpoczęciem cyklu, w ramach której zapewnione zostanie wyżywienie, materiały szkoleniowe i certyfikat.

Rekrutacja trwa do 27 stycznia br. Link do formularza rekrutacyjnego

Jednocześnie zaznaczamy, że ze względu na ograniczoną ilość miejsc, w przypadku dużego zainteresowania, o udziale w szkoleniach będzie decydować specjalnie powołana komisja.

Partnerem w organizacji szkoleń jest Fundacja „Potrafię Pomóc”, z którą Fundacja SMA nawiązała współpracę w ramach działań Centrum Diagnostyczno – Terapeutycznego Chorób Rzadkich.

Cieszymy się na nasze kolejne wspólne przedsięwzięcie!

Back To Top