skip to Main Content
DANE KONTAKTOWE Fundacji SMA:

Formularz kontaktowy

Prosimy wpisać dane kontaktowe i krótką wiadomość. Postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej.

Komunikat na temat działania Centralnego Szpitala Klinicznego w Warszawie

Decyzją Wojewody Mazowieckiego kolejne szpitale, w tym Centralny Szpital Kliniczny (Szpital Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Banacha 1a w Warszawie), zostają zobowiązane do wyodrębnienia pewnej części łóżek dla pacjentów z COVID-19. Nie oznacza to w tym momencie przekształcenia szpitala w całości na „covidowy”.

Uzyskaliśmy informację ze szpitala, że podobnie jak wiosną, oddział neurologiczny stara się utrzymać rytm przyjęć pacjentów leczonych przewlekle, w tym leczonych Spinrazą. Na tę chwilę personel szpitala robi wszystko, aby podania leku odbywały się planowo.

Na pewno wszyscy powinniśmy sobie zdawać sprawę z bardzo złej sytuacji epidemiologicznej i z faktu, że w najbliższym czasie mogą nastąpić kolejne nieprzewidywalne zdarzenia. Prosimy więc o daleko idącą wyrozumiałość w razie ewentualnych zmian. W Fundacji staramy się monitorować sytuację w kraju na bieżąco i prosimy Was o nadsyłanie nam wszelkich niepokojących sygnałów dotyczących leczenia SMA – będziemy starali się je weryfikować.

Jako społeczność jesteśmy wdzięczni środowisku lekarskiemu za nieprzerywanie leczenia chorych z SMA mimo tak ciężkich warunków.

Back To Top