skip to Main Content
DANE KONTAKTOWE Fundacji SMA:

Formularz kontaktowy

Prosimy wpisać dane kontaktowe i krótką wiadomość. Postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej.

Trwa doroczne zebranie SMA Europe

W Brukseli Londynie Internecie trwa doroczne spotkanie organizacji członkowskich SMA Europe. Jak co roku, przeglądamy dotychczasową działalność i przygotowujemy plan działań na następne lata. Zdecydujemy też, gdzie odbędzie się III Międzynarodowy Kongres Naukowy SMA.

Miniony rok był intensywny. Od grudnia 2019 razem z firma Avexis pracowaliśmy nad poprawieniem programu loterii genowej. W lutym w podparyskim Evry zorganizowaliśmy II Międzynarodowy Kongres Naukowy SMA, który zgromadził 600 ekspertów w dziedzinie SMA z całego świata. W sierpniu wystartował Europejski Sojusz na Rzecz Badań Przesiewowych w SMA. Jednocześnie trwają finansowane przez SMA Europe projekty badawcze. Pracujemy też nad usprawnieniem wewnętrznych procesów, tak aby praca w organizacji – praca wolontariacka kilkunastu osób – była łatwiejsza i bardziej efektywna.

Przygotowane zostały kolejne, bardzo ambitne projekty, możliwe do zrealizowania w najbliższym czasie – przyglądamy się kwestii finansowania i realizacji. Zdecydujemy też o przyjęciu trzech kolejnych krajów.

Spotkanie trwa trzy pełne dni – od wczoraj do jutra. W momencie publikacji tego wpisu trwają dyskusje na temat lokalizacji III Kongresu SMA, który zaplanowany jest na luty 2022 roku. Już wiemy, że zainteresowanie w świecie nauki jest tak ogromne, że 600 miejsc to zdecydowanie za mało. Dwie organizacje członkowskie nadesłały oferty z dwóch różnych miast i krajów – obie lokalizacje są bardzo odmienne, jednak obie fascynujące i każda oferuje unikalne korzyści. Zwycięzcę wewnętrznego plebiscytu ogłosimy jutro.

Fundacja SMA jest członkiem SMA Europe od marca 2014 roku. Przypomnijmy, że I Międzynarodowy Kongres SMA odbył się w 2018 roku w Krakowie, zasiadamy w kierownictwie Europejskiego Sojuszu na Rzecz Badań Przesiewowych, a nasz przedstawiciel jest członkiem 5-osobowego zarządu SMA Europe.

Back To Top