skip to Main Content
DANE KONTAKTOWE Fundacji SMA:

Formularz kontaktowy

Prosimy wpisać dane kontaktowe i krótką wiadomość. Postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej.

Komunikat dla chorych leczonych w Centrum Zdrowia Dziecka

Przez najbliższe dni, ze względów zdrowotnych, zespół lekarski i pielęgniarski na Oddziale Neurologii i Epileptologii warszawskiego Centrum Zdrowia Dziecka będzie funkcjonował w znacznie pomniejszonym składzie. Rozumiemy niepokój wszystkich rodziców, których dzieci miały zaplanowane podanie leku. Ze strony kierownictwa Oddziału uzyskaliśmy zapewnienie, że wszyscy pacjenci CZD zostali „zabezpieczeni”.

Mimo trudnej sytuacji dla dzieci apelujemy o zrozumienie. Jesteśmy przekonani, że najlepiej rozumiecie, iż choroby się sobie nie wybiera. Zespół CZD, mimo pomniejszonego składu, stara się rozwiązać tę sytuację w miarę istniejących możliwości w polskich realiach administracyjnych. Podkreślamy, że jakiekolwiek próby zastraszania personelu – które niestety miały miejsce – są całkowicie nieakceptowalne i w wielu państwach Zachodu skutkowałyby natychmiastową odmową udzielania dalszych świadczeń przez szpital.

Apelujemy więc o kulturę oraz, jak zawsze, o zgłaszanie nam utrudnień z dostępem do leczenia SMA. Natomiast Zespołowi CZD z całego serca życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Back To Top