skip to Main Content
DANE KONTAKTOWE Fundacji SMA:

Formularz kontaktowy

Prosimy wpisać dane kontaktowe i krótką wiadomość. Postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej.

Kąpiel w zimnym jeziorze? Żaden problem! czyli kilka słów o III SMAkowym Zlocie Mam

Za nami trzeci SMAkowy Zlot Mam. W dniach 25-27 września, w samym sercu Borów Tucholskich, spotkało się 14 wspaniałych Mam z różnych części Polski, które na co dzień zajmują się dzieckiem (lub dziećmi) z SMA. Przepiękna lokalizacja, doborowe towarzystwo i ciekawy program sprawiły, że po raz kolejny był to naprawdę wyjątkowy czas.

SMAkowy Zlot Mam to czas kiedy mama ma chwilę dla siebie, staje się na powrót marzycielką, kobietą czynu, przyjaciółką, miłośniczką przygód i dobrej zabawy. Taki czas należy się każdemu, tym bardziej rodzicom ciężko chorych dzieci.

W trakcie tegorocznego Zlotu uczestniczki wzięły udział w warsztacie Porozumieniu bez Przemocy (NVC – Nonviolent Communication) prowadzonym przez małżeństwo Beatę i Piotra Hołtyń, certyfikowanych trenerów metody NVC, twórców strefaslow.pl. Mamy miały okazję przećwiczyć techniki dobrej komunikacji oraz przyjrzeć się swoim emocjom i potrzebom.

O kondycję strudzonych ciał tradycyjnie już zadbała dr Kasia Bulińska, fizjoterapeutka i przyjaciółka SMAkowych Mam. Intensywne ćwiczenia na matach były przeplatane błogim relaksem. Natomiast w trakcie zajęć z Nordic Walking, pojawiło się miejsce na prawdziwe szaleństwo! Niespodziewana kąpieli w zimnym leśnym jeziorze spotkała się z wielkim entuzjazmem większości Pań!

Wśród prowadzących znalazły się również same SMAkowe Mamy.

Nasza fundacyjna koleżanka Maria Koźmińska–Brygoła jako psycholog zatroszczyła się o integrację pań oraz skłoniła do refleksji nad potrzebą równowagi w rożnych obszarach naszego życia, wykorzystując model z psychoterapii pozytywnej.

Żanetta Gościniak, cudowna Mama Niki, jak co roku zaopiekowała się urodą każdej z Mam. Przygotowała profesjonalne zabiegi upiększające, zadbała o relaksującą atmosferę oraz niespodzianki!

Drogie Mamy, choć baaaardzo trudno było Was wyrwać z domów … nie mamy wątpliwości, że było warto! Kolejny raz przekonałyśmy się, że nasze zloty to wspaniała i bardzo potrzebna inicjatywa.

Wszystkim Mamom życzymy, żeby ten wspólnie spędzony czas, zmiana perspektywy i chwila refleksji były początkiem realnych zmian w Waszej niełatwej codzienności. Tymczasem my z zapałem planujemy kolejny Zlot już wiosną 2021 roku! Więcej informacji wkrótce.

* Korzystając z okazji, w imieniu strefaslow.pl zapraszamy wszystkich zainteresowanych zdobyciem cennej wiedzy i umiejętności z zakresu Porozumienia bez przemocy do zapoznania się z ofertą na https://strefaslow.pl/warsztaty-nvc/

Back To Top