DANE KONTAKTOWE Fundacji SMA:

Formularz kontaktowy

Prosimy wpisać dane kontaktowe i krótką wiadomość. Postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej.

Uczestnictwo w programie dostępu do risdiplamu

Otrzymujemy wiele pytań na temat możliwości udziału w globalnym programie dotyczącym wczesnego dostępu do leku risdiplam. W związku z tym chcielibyśmy przekazać kilka ważnych informacji.

Globalny program dostępu przedrejestracyjnego/humanitarnego, prowadzony również w Polsce, umożliwia chorym otrzymywanie preparatu risdiplam jeszcze przed jego rejestracją. Uczestnictwo w programie wymaga przejścia procesu kwalifikacji – pacjent musi spełniać określone kryteria medyczne, a jednocześnie nie ma możliwości przyjmowania żadnej innej dostępnej terapii ani uczestniczenia w badaniu klinicznym.

Producent risdiplamu może włączyć chorego do programu i przekazać dla niego lek wyłącznie na wniosek lekarza prowadzącego. Risdiplam nie jest zarejestrowany w krajach Unii Europejskiej, toteż firma musi przeanalizować każdy wniosek lekarza pod kątem spełniania kryteriów programu, w tym zwłaszcza w odniesieniu do historii choroby pacjenta oraz możliwości wdrożenia programu w danym ośrodku medycznym.

Prosimy, aby wszyscy zainteresowani udziałem w programie skontaktowali się ze swoim lekarzem prowadzącym. Lekarz natomiast może uzyskać więcej informacji od firmy Roche pisząc na adres [email protected].

Fundacja SMA stara się dokładnie monitorować prowadzenie tego programu w Polsce. W razie dalszych pytań prosimy o kontakt z Kamilą pod adresem [email protected].

Back To Top