skip to Main Content
DANE KONTAKTOWE Fundacji SMA:

Formularz kontaktowy

Prosimy wpisać dane kontaktowe i krótką wiadomość. Postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej.

Risdiplam już podawany w Polsce w ramach globalnego programu dostępu

Z ogromną radością informujemy, że wczoraj 31 sierpnia 2020 pierwszy polski chory otrzymał risdiplam w ramach programu dostępu przedrejestracyjnego. Pacjent jest leczony na Oddziale Klinicznym Neurologii Dzieci i Młodzieży w Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Globalny program dostępu do risdiplamu to program firmy Roche, w ramach którego chorzy otrzymują możliwość nieodpłatnego otrzymywania preparatu risdiplam jeszcze przed jego rejestracją. W Polsce w programie obecnie mogą wziąć udział chorzy z SMA typu 1, dla których ze względów medycznych nie ma innych opcji terapeutycznych. Włączenie do programu i przekazanie risdiplamu odbywa się na uzasadniony wniosek lekarza prowadzącego skierowany do producenta leku.

To bardzo ważny dzień dla naszej społeczności – po raz pierwszy lekarze w Polsce mają możliwość wyboru leku na SMA dla swoich pacjentów. Z niecierpliwością czekamy na rozszerzenie programu na kolejne ośrodki w Polsce oraz objęcie nim chorych z innymi postaciami choroby.

Back To Top