skip to Main Content
DANE KONTAKTOWE Fundacji SMA:

Formularz kontaktowy

Prosimy wpisać dane kontaktowe i krótką wiadomość. Postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej.

Medyczna Racja Stanu 2020

Dzisiaj znowu zajmiemy się tzw. zagadnieniami systemowymi w leczeniu SMA i skupimy się na ważnej rzeczy: etyce. Podczas odbywającego się w Warszawie spotkania Medycznej Racji Stanu będziemy wraz z innymi uczestnikami zastanawiać się nad tym, w jaki sposób nie tylko efektywność kosztowa, ale też wartości etyczne, wartości ludzkie mogłyby być bardziej obecne w systemie opieki zdrowotnej.

Nawet na naszym małym „podwórku SMA” wiemy, z iloma dylematami etycznymi wiąże się nie tylko leczenie rdzeniowego zaniku mięśni, ale też jak wyglądają nasze doświadczenia w zetknięciu z systemem opieki zdrowotnej. Mamy za sobą doświadczenia dobre, wspaniałe; ale mamy też doświadczenia, gdy ten system nas zawiódł, gdy dał odczuć, że życie i zdrowie stanowi wartość podrzędną wobec przepisów. Przykładowo, jeszcze niedawno kilkadziesiąt rodzin musiało opuścić kraj, aby ratować życie.

Konferencja Medycznej Racji Stanu odbywa się co roku. W tym roku tytułem spotkania jest: Wartości w Medycynie: Czego uczy nas światowy kryzys zdrowia, a patronem honorowym – ks. kardynał Kazimierz Nycz. Fundacja SMA została zaproszona do udziału w niej po raz drugi. Będziemy brali udział w panelu dyskusyjnym pt. Zdrowie jako wyzwanie etyczne w życiu publicznym.

Medyczna Racja Stanu

Back To Top