skip to Main Content
DANE KONTAKTOWE Fundacji SMA:

Formularz kontaktowy

Prosimy wpisać dane kontaktowe i krótką wiadomość. Postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej.

Mamy wczesny dostęp do risdiplamu dla osób z SMA 2

Z ogromną radością ogłaszamy, że przedrejestracyjny dostęp do risdiplamu jest już w Polsce możliwy dla chorych z drugą postacią rdzeniowego zaniku mięśni.

Dotychczas w ramach globalnego programu dostępu risdiplam mogły otrzymać tylko osoby z pierwszą postacią SMA – pod koniec sierpnia przyjmowanie rozpoczęła pierwsza osoba w Polsce. Obecnie producent uzyskał niezbędne zgody i poszczególne szpitale mogą do programu zgłaszać chorych z SMA typu 2.

Na chwilę obecną program jest prowadzony w następujących szpitalach:

  • Klinika Neurologii Rozwojowej, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku
  • Klinika Neurologii Dziecięcej, Szpital Kliniczny im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu
  • Klinika Neurologii Dziecięcej i Pediatrii, Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie
  • Klinika Neurologii i Epileptologii, Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie

Są to wszystko oddziały dziecięce. Na zaawansowanym etapie rozmów są też inne szpitale, w tym prowadzące leczenie dorosłych, i spodziewamy się, że w ciągu następnych tygodni zostaną podpisane kolejne umowy.

Przypomnijmy, że aby zostać włączonym do programu, należy spełniać określone kryteria kwalifikacji, z których najważniejszymi są potwierdzony brak możliwości zastosowania u niego innego leku dopuszczonego na rynek oraz brak możliwości wzięcia udziału w eksperymentalnym badaniu klinicznym. Chorego zawsze zgłasza do programu lekarz prowadzący.

Osoby zainteresowane udziałem w programie prosimy o kontakt z lekarzem prowadzącym. Lekarzy z kolei zapraszamy do kontaktu z informacją medyczną Roche pod adresem [email protected] lub telefonicznie pod numerem 22 345 15 58.

W imieniu polskiej społeczności osób chorych na SMA dziękujemy firmie Roche, urzędom i instytucjom RP oraz lekarzom i dyrekcjom z wielu szpitali w Polsce, dzięki którym ten program mógł zaistnieć.

Back To Top