skip to Main Content
DANE KONTAKTOWE Fundacji SMA:

Formularz kontaktowy

Prosimy wpisać dane kontaktowe i krótką wiadomość. Postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej.

„Daj sobie chwilę” – projekt wsparcia psychologicznego dla rodzin z SMA

Kiedy w rodzinie pojawia się diagnoza ciężkiej, nieuleczalnej choroby, pierwsze nasze działania koncentrujemy wokół zabezpieczenia bliskiej osoby pod względem medycznym i fizjoterapeutycznym – to uznajemy za najważniejsze. Szukamy pomocy w szpitalach, urzędach i instytucjach państwowych odpowiedzialnych za edukację i rehabilitację.

Jako bliscy osób chorych na rdzeniowy zanik mięśni, wszyscy przechodzimy przez podobną drogę. Walczymy o lepsze jutro dla naszych podopiecznych, często zapominając o nas samych, o naszych partnerach, przyjaciołach, rodzinie i o dbaniu o dobre relacje. Brakuje na wszystko czasu, doba jest za krótka, a spraw do załatwienia przybywa. Czujemy się zagubieni, nierozumiani i zmęczeni.

To właśnie z myślą o NAS, bliskich chorych na SMA, powstał projekt DAJ SOBIE CHWILĘ. W ciągu najbliższych tygodni, we wtorkowe wieczory, wyemitowanych zostanie osiem filmów, w których psycholog dr Piotr Kuśmider będzie poruszał tematy dla nas. Zagadnienia, które zawarte są w przemyśleniach specjalisty, dotyczą m. in. diagnozy, relacji w rodzinie, poczucia osamotnienia i niezrozumienia w obliczu choroby i wielu innych, nad którymi w ferworze codzienności nie mamy czasu pomyśleć, przyjrzeć się im i na chwilę zatrzymać nasz świat. Cykl zakończy spotkanie online psychologa z każdym, kto będzie miał na to ochotę.

Dr Piotr Kuśmider to psycholog, społecznik, filmowiec. Jest prezesem Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Gorzowie oraz właścicielem strony internetowej: Dr Piotr Kuśmider Prywatny Gabinet Psychologiczny Gorzów Wlkp. Na YouTube prowadzi swój kanał pt. „Nasze ludzkie drogi”. To też wykładowca Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytetu Szczecińskiego. Od ponad dziesięciu lat pracuje w hospicjum. Prowadzi również cykl warsztatów dla Amazonek oraz osób ze schorzeniami narządu ruchu. Współpracuje z rodzicami, których dzieci chorują na SMA. Prowadzi także prywatną praktykę psychologiczną.

Serdecznie Was zapraszamy – Dajcie sobie chwilę…

Back To Top