skip to Main Content
DANE KONTAKTOWE Fundacji SMA:

Formularz kontaktowy

Prosimy wpisać dane kontaktowe i krótką wiadomość. Postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej.

Warsztaty z Chiarą dla małych dzieci SMA już 25–26 lipca!

Z radością informujemy, że dzięki staraniom Fundacji SMA w dniach 25–26 lipca w Warszawie odbędą się warsztaty z Chiarą Mastella. Warsztaty będą skierowane do rodziców małych dzieci z SMA, w szczególności tych nowo zdiagnozowanych.

W związku z panującą sytuacją COVID 19 dopełnimy wszelkich starań, aby warsztaty były bezpieczne. Dlatego zdecydowaliśmy się na indywidualne spotkania. Liczba miejsc jest przez to niestety ograniczona.

Warsztaty są nieodpłatne. Fundacja SMA zapewnia tłumaczenie na język polski, rosyjski i ukraiński. Serdecznie zapraszamy również rodziny pochodzące spoza Polski.

Spotkania odbędą się w hotelu Holiday Inn Warszawa-Józefów, ul. Telimeny 1, 05-420 Józefów, www: holiday.aquila.pl

Zainteresowane rodziny prosimy o zgłaszanie się do 10 lipca do Żanetty za pośrednictwem poczty email [email protected].

Warunkiem udziału będzie wypełnienie i odesłanie ankiety, którą osoby zgłaszające się otrzymają w mailu. Decyzją Chiary, w przypadku dużego zainteresowania, wybrane zostaną rodziny z małymi i słabszymi dziećmi, które najbardziej potrzebują jej specjalistycznego wsparcia.

Przypominamy, że Chiara Mastella to terapeutka z polikliniki w Mediolanie, która od ponad 30 lat zajmuje się dziećmi z SMA. W ośrodku SAPRE, który utworzyła, oferowane jest kompleksowe wsparcie całym rodzinom. Od kilku lat, przy współpracy z Fundacją SMA, pomaga także rodzinom w Polsce, prowadząc warsztaty i szkoląc w zakresie codziennej pielęgnacji, rehabilitacji, terapii oddechowej, odżywiania i zaopatrzenia najsłabszych dzieci z SMA. W trakcie spotkania rodzice zdobędą podstawową wiedzę i umiejętności, które są bardzo pomocne w codziennym funkcjonowaniu z dzieckiem SMA, a także, co bardzo ważne, dowiedzą się jak radzić sobie w trudnych sytuacjach.

Chiara Mastella jest autorką podręcznika Z SMA 1 na co dzień: Vademecum opieki nad dzieckiem z najcięższą postacią rdzeniowego zaniku mięśni. W najbliższym czasie ukaże się jej kolejna przetłumaczona publikacja.

Pamiętajcie, żadna terapia lekowa nie zwalnia Was z obowiązku systematycznej rehabilitacji, pielęgnacji, aktywizacji, wsparcia oddechowego i żywieniowego, a także odpowiedniego zaopatrzenia ortopedycznego Waszych dzieci.

— Chiara Mastella

Back To Top