skip to Main Content
DANE KONTAKTOWE Fundacji SMA:

Formularz kontaktowy

Prosimy wpisać dane kontaktowe i krótką wiadomość. Postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej.

Fundacja SMA zgłasza uwagi do Strategii na rzecz Osób z Niepełnosprawnościami

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej skonsultowało w ostatnim czasie ze społeczeństwem polskim pierwszy jak do tej pory projekt Strategii na rzecz Osób z Niepełnosprawnościami, przewidziany do realizacji na lata 2020–2030.

Dokument ten składa się z dwóch części. Pierwsza to obszerna diagnoza aktualnej sytuacji w Polsce osób z niepełnosprawnościami w różnych obszarach, m. in. zawodowym, edukacyjnym, zabezpieczenia społecznego czy też dostępu do niezależnego życia. Druga część to plan wdrożenia ośmiu priorytetów na lata 2020–2030 na różnych polach, takich jak np. edukacja, niezależne życie, dostępność czy budowanie świadomości społecznej.

Fundacja SMA, działając w imieniu naszej polskiej społeczności SMA, zgłosiła swoje uwagi do niniejszego projektu. Przeanalizowaliśmy dokładnie wszelkie propozycje, które nam przedstawiliście, i stworzyliśmy dokument, który przesłaliśmy do Ministerstwa. Mamy ogromną nadzieję, że zostaną one uwzględnione w ostatecznym kształcie Strategii na rzecz Osób z Niepełnosprawnościami!

Dziękujemy serdecznie za Wasze zaangażowanie!!!

Back To Top