Spotkajmy Się! Mimo Wszystko…

Spotkajmy się! Mimo wszystko…

Konferencja SMA tylko w Internecie, Obóz SMA odwołany – nie da się ukryć, koronawirus mocno pokrzyżował nasze plany! Nam po raz kolejny uświadomił, jak ważne są nasze spotkania i bezpośredni kontakt Rodzin SMA. To ich najbardziej będzie nam brak w tym roku.

Szczerze – nie bardzo chcemy pogodzić się z tą sytuacją. Izolacja i samotność na dłuższą metę nikomu nie służą. Dlatego zdecydowaliśmy rozpocząć długofalową inicjatywę, w której będziemy Was zachęcać i wspierać w tworzeniu lokalnych spotkań i sieci wsparcia. Podobne działania były już podejmowane m.in. we Wrocławiu w Domu „Na Ciepłej”, w Rybniku i Gdańsku czy nawet w Paryżu. Zawsze cieszyły się Waszym uznaniem. Dla wielu rodzin była to pierwsza okazja do wspólnego wyjścia z domu, bezcennej wymiany doświadczeń i wiedzy o SMA czy zabawy na „4 kółkach”.

Sierpień to miesiąc szerzenia świadomości o SMA, czas kiedy zazwyczaj zjeżdżamy się wszyscy w ramach „Weekendu ze SMAkiem”. Właśnie na niedzielę 30 sierpnia, bezpośrednio po wykładach konferencji online, zaplanowaliśmy akcję równoległych PIKNIKÓW SMA w większych miastach Polski (lub ich okolicy). Mamy nadzieję, że do tego czasu sytuacja epidemiologiczna będzie bezpieczniejsza i spotkania na świeżym powietrzu nie będą zagrożeniem.

Warszawa, Wrocław, Rybnik – to już dziś pewne miejsca spotkań. Ty – gdzie chciałbyś się wybrać tego dnia? Fundacja SMA tworzy właśnie mapę spotkań więc czekamy na Twoje sugestie. A może zdecydujesz się być naszym lokalnym koordynatorem takich wydarzeń? Poszukujemy wolontariuszy gotowych do stałej współpracy w ramach organizacji inicjatyw integrujących naszą społeczność. Wszystkich zainteresowanych gorąco zapraszamy do kontaktu: [email protected] 

Ponieważ wierzymy, że wspólna kawa ma większą moc niż milion lajków na FB!!!

Back To Top