Cykl Webinarów Fundacji SMA

Cykl webinarów Fundacji SMA

Cykl spotkań online teoretyczno-praktycznych, o charakterze motywującym, pod hasłem „Razem przetrwamy trudny czas” wczoraj się rozpoczął. Zaczęliśmy od ćwiczeń z fizjoterapeutką dr Katarzyną Bulińską, były to ćwiczenia dla opiekunów chorych na SMA i będą one się odbywały regularnie co poniedziałek.

Spotkania zaczynają się częścią teoretyczną (ok.20-30 min.) – przedstawienie metody i zasadności jej stosowania, następnie przejście do części praktycznej (ok. 60 min.) – zastosowanie danej metody w praktyce i odpowiedzi na pytania. Zaplanowanych jest 25 spotkań w terminie od 4 maja do 29 czerwca. Spotykamy się online, w środy i soboty w godzinach 18:00-19:30 na webinarach teoretyczno-praktycznych, a w poniedziałki o 19:00 ćwiczymy z fizjoterapeutką dr Katarzyną Bulińską. W każdą niedzielę będziemy Wam przedstawiać szczegółowy program na najbliższy tydzień, a przed spotkaniami przedstawimy Wam naszych gości.

Do naszych spotkań online zaprosiliśmy specjalistów zajmujących się tematyką SMA. Już w najbliższą środę zapraszamy na spotkanie z wolontariuszką Fundacji SMA, autorką cyklu „Ze świata nauki”, który tak chętnie czytacie, Anną Kordalą. W sobotę odbędzie się spotkanie ze znanym Wam z konferencji „Weekend ze SMAkiem”, dietetykiem Zbigniewem Kasprzykiem. Następny tydzień to masaż i rehabilitacja oddechowa.

Tak zaplanowaliśmy nasze spotkania, aby zaprosić  do nich wielu specjalistów, do których teraz mamy utrudniony dostęp. Tematy, którymi chcemy się zająć to: rehabilitacja oddechowa z Arturem Bartochowskim i Mikołajem Kowalskim, PNF z dr Agnieszką Stępień dla dzieci, młodzieży i dorosłych z SMA, masaż z Katarzyną Kazimierzak, neurologopedia z Magdą Mazur, porady z zakresu ortotyki z Tomaszem Brygołą. Każda z tych dziedzin jest niezwykle ważna w codziennym funkcjonowaniu z SMA, więc zachęcamy Was do brania aktywnego udziału w spotkaniach i korzystania z wiedzy i doświadczenia naszych prowadzących.

Zapraszamy na wydarzenie na facebooku, tam co tydzień szczegółowy program:

https://www.facebook.com/events/544493226490937/

Bądźcie z nami!

Back To Top