Badanie PFRON Na Temat Zaopatrzenia W Czasie Epidemii

Badanie PFRON na temat zaopatrzenia w czasie epidemii

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zaprasza osoby z niepełnosprawnością do udziału w badaniu pt. „Problemy osób niepełnosprawnych w zaopatrywaniu się w artykuły pierwszej potrzeby w czasie epidemii”.

Jak wyjaśnia Fundusz:

Celem badania jest pozyskanie wiedzy na temat potrzeb osób niepełnosprawnych w zakresie zaopatrywania się w artykuły pierwszej potrzeby oraz sposobów radzenia sobie w realizacji zakupów w sytuacji ograniczeń w poruszaniu się i w dostępie do sklepów w związku z ogłoszonym w Polsce stanem epidemii. Wyniki badania przyczynią się do określenia możliwych form wsparcia osób z niepełnosprawnościami w zakresie zaopatrzenia w podstawowe artykuły. Badanie ma charakter anonimowy. Wyniki badania będą prezentowane wyłącznie w postaci zbiorczych zestawień. Prosimy o udzielenie szczerych odpowiedzi.

Ze względu na cel badania ankieta adresowana jest w szczególności do osób niepełnosprawnych dokonujących zakupu artykułów pierwszej potrzeby samodzielnie lub przy wsparciu rodziny, lub najbliższego otoczenia (tj. do osób niepełnosprawnych mieszkających samodzielnie lub z rodziną/opiekunami/współlokatorami).

Wypełnienie ankiety zajmie około 5 minut. Aby rozpocząć wypełnianie ankiety, należy kliknąć na podany niżej link lub skopiować go i wkleić w okienko przeglądarki internetowej. Prosimy o wypełnienie ankiety do 8 maja 2020 r.

W razie pytań prosimy o kontakt na skrzynkę mailową: [email protected].


Powyższe badanie zamieszczamy na prośbę Funduszu. Jednak nachodzi nas smutna refleksja, że w Polsce nadal powstają ankiety na temat potrzeb, podczas gry np. w Wielkiej Brytanii rząd już miesiąc temu sporządził listę prawie 2 milionów osób niepełnosprawnych i z innych grup ryzyka, którym co tydzień wysyłane są paczki z żywnością i artykułami pierwszej potrzeby. Cóż, wypełnijmy chociaż ankietę, może ktoś z decydentów w Polsce zauważy osoby z niepełnosprawnością.

Back To Top