Z Działań Fundacji SMA

Z działań Fundacji SMA

Wolontariusze Fundacji SMA nie ustają w działaniach.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z tegorocznej Konferencji SMA, za który bardzo dziękujemy Arturowi Rogalskiemu i Łukaszowi Zborowskiemu z Rogal – studio reklamowe.

Jeszcze we wrześniu odbyły się we Wrocławiu warsztaty z Chiarą Mastellą, włoską specjalistką pracującą z pacjentami chorymi na SMA od kilkudziesięciu lat. Wiele rodzin, w tym nowo zdiagnozowane dzieci, mogło skorzystać z jej rad i wiedzy. Była to już kolejna wizyta Chiary w Polsce, zainicjowana przez naszych wolontariuszy.

Za nami również II SMAkowy Zlot Mam, który odbył się w Pałacu Lacon w Kazimierzy Wielkiej. Mamy mogły skorzystać z warsztatów terapeutycznych, zaznać chwil relaksu i pointegrować się z innymi kobietami w podobnej sytuacji. Szerszą relację z wydarzenia można znaleźć w poprzednim poście na naszej stronie.

W dniach 10-12 października miało miejsce ważne wydarzenie w społeczności SMA – zjazd SMA Europe w Warszawie. Uczestniczyli w nim przedstawiciele dziewiętnastu organizacji pacjenckich SMA z całej Europy, w tym również przedstawiciele Fundacji SMA, więcej szczegółów odnośnie tego spotkania wkrótce na naszej stronie.

11 października odbyło się spotkanie mediów i Fundacji SMA z Ministrem Zdrowia Łukaszem Szumowskim, link do artykułu, który pojawił się po tym wydarzeniu. Więcej o tym spotkaniu niebawem na naszej stronie.

Wielkimi krokami zbliża się nowy rok, a z nim kolejne wydarzenia. Wczesną wiosną planujemy III SMAkowy Zlot Mam na północy kraju, w maju odbędzie się II SMAkowy Weekend Ojców w Wiśle. Lipiec chcemy przeznaczyć na kolejny obóz terapeutyczny dla chorych na SMA i ich rodzin. Konferencję Weekend ze SMAkiem z kolei chcemy zorganizować pod koniec sierpnia. O szczegółach wszystkich wydarzeń będziemy informować na bieżąco.

Jeżeli misja Fundacji SMA jest Ci bliska i chciałbyś wesprzeć nasze działania, to dołącz do naszych szeregów lub wspomóż nas finansowo.

Back To Top