Za Nami VII Weekend Ze SMAkiem

Za nami VII Weekend ze SMAkiem

Za nami VII Weekend ze SMAkiem. Między 5 a 7 lipca w hotelu Holiday Inn w Józefowie pod Warszawą było ponad 500 osób – chorych z rodzinami, lekarzy, fizjoterapeutów, neurologopedów, wystawców, prelegentów i wolontariuszy.

Podczas seminarium naukowego lekarze, fizjoterapeuci i neurologopedzi oraz pozostali przedstawiciele świata nauki i medycyny w formie wykładów i warsztatów zdobywali umiejętności i wiedzę, dotyczące pracy z pacjentami z SMA.

W piątkowe popołudnie przywitaliśmy rodziny. W sumie w konferencji wzięło udział prawie 150 rodzin, w tym około 25 to zupełnie nowe diagnozy. Wykłady obfitowały w różnorodne zagadnienia – od stanu wiedzy, dotyczącej obecnej sytuacji w sferze leczenia i badań klinicznych, przez debaty z ekspertami, wiedzę dotyczącą opieki nad chorymi na SMA, obsługę sprzętów, alternatywne formy komunikacji aż po prelekcje związane z życiem z rdzeniowym zanikiem mięśni.

Dostępna była również bogata oferta warsztatów i indywidualnych konsultacji z zakresu różnych form fizjoterapii, rehabilitacji oddechowej, neurologopedii i ortopedii. Wiele można było zobaczyć i wypróbować na stoiskach wystawców.

Poza częścią merytoryczną uczestnicy mogli skorzystać z bogatej oferty integracyjno – rozrywkowej. Między innymi odwiedzili nas strażacy, mogliśmy zobaczyć pokaz capoeiry, spotkać się twarzą w twarz z prawdziwymi alpakami, uczestniczyć w balu przebierańców i pokazie talentów. Dochodzą do nas słuchy, że wiele osób wyjechało z niedosytem – wiedzy, spotkań i rozmów ze starymi lub nowo poznanymi przyjaciółmi. Jest to dla nas największą motywacją do dalszych działań. Kilkanaście osób dodatkowo zostało w hotelu, by uczestniczyć w trzydniowym obozie integracyjno – terapeutycznym, który zakończył się w środę

Dziś już, po powrocie do własnych domów, myślimy o przyszłorocznej konferencji!

Do zobaczenia za rok :)

Back To Top