skip to Main Content
DANE KONTAKTOWE Fundacji SMA:

Formularz kontaktowy

Prosimy wpisać dane kontaktowe i krótką wiadomość. Postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej.

Ruszamy z akcją „IDŹ DO SWOJEGO POSŁA”

Czas ruszyć z zapowiadaną wcześniej akcją: IDŹ DO SWOJEGO POSŁA.

Tym razem działamy w lokalnych społecznościach. Celem akcji jest dostarczenie jak największej ilości listów do posłów polskiego Parlamentu, stacjonujących w biurach poselskich w całym kraju. Prosimy o niekierowanie się sympatiami i antypatiami politycznymi – nie przewidzimy, kto nam naprawdę zechce pomóc. Posłowie  mają możliwość złożenia interpelacji (pisemnego zapytania w danej sprawie, na które adresat ma obowiązek udzielić odpowiedzi) u Ministra Zdrowia lub Premiera w sprawie refundacji Spinrazy. Musimy ich jednak o to osobiście poprosić.

W załączniku do tego artykułu zamieściliśmy wzór listu w dwóch wariantach (LIST do Pani Poseł i LIST do Pana Posła) – prosimy o jego wydrukowanie i uzupełnienie danymi swoimi oraz posła, do którego zdecydujecie się go dostarczyć oraz swoimwłasnoręcznym podpisem. Kolejnym krokiem, jaki należy wykonać, jest odszukanie biur poselskich w Waszej okolicy (lista posłów z adresami biur poselskich), skontaktowanie się z nimi i umówienie osobistych spotkań z wybranymi posłami lub posłankami. Podczas takiego spotkania przekazujemy nasz list oraz prosimy o pomoc w kwestii refundacji Spinrazy poprzez złożenie interpelacji do Premiera i/lub Ministra Zdrowia. Jeśli poseł będzie miał jeszcze jakiś pomysł lub narzędzie do pomocy w naszej sprawie – tym lepiej, zainteresujmy go sytuacją.

Na koniec bardzo Was prosimy o informację, do kogo udało Wam się dotrzeć i jaki był wynik spotkania – dzięki temu będziemy mogli ocenić zasięg akcji i monitorować, jakie przyniosła efekty. Wysyłajcie je mailem na  [email protected].

Ważny jest czas, w jakim uda nam się tego dokonać – niech to będą maksymalnie miesiąc. Pamiętajcie, że kolejna realna lista, na której możemy znaleźć Spinrazę, będzie publikowana w styczniu, więc i posłowie muszą mieć czas, by wykonać całą procedurę.

O naszych działaniach nieustannie informujmy media – zarówno lokalne, jak i ogólnokrajowe.

Także do dzieła – w naszym przypadku czas to życie, więc powodzenia na spotkaniach!

Back To Top