O Skok Od Leku 3 – Razem Pokonamy SMA

W ten weekend, 8 września 2018 roku, odbyła się akcja O Skok Od Leku 3 – Razem Pokonamy SMA, której organizatorem była nasza Podniebna Drużyna SMA.

Ta edycja skoków była największą akcją z dotychczasowych edycji. Mimo początkowo kiepskiej pogody, która na szczęście zamieniła się w słońce około godziny 12.30, dzięki zaangażowaniu wszystkich osób skoczyło ponad 50 osób, w tym chorzy na SMA, ich rodzina, przyjaciele i wszyscy solidaryzujący się z nami – chorymi na SMA – walczącymi o refundację leku w Polsce.

Poza licznymi atrakcjami Strefę odwiedziły osoby znane ze sceny muzycznej (zespół Oberschlesien), a wokalista zespołu Tomasz Dawid w solidarności wykonał skok dla SMA. Strefę odwiedziła również Joanna Opozda, znana z serialu Pierwsza miłość. Ambasadorem Akcji w postaci niezwykłego artysty kabaretowego został Mariusz Kałamaga, który również w geście solidarności wykonał swój pierwszy skok spadochronowy.

Mamy nadzieję, że akcja przyczyni się do przyspieszenia decyzji Ministra Zdrowia i wszyscy chorzy na SMA w Polsce będą mogli otrzymać lek jak najszybciej.

A tu parę słów o historii akcji:

Wydarzenia fundacyjne

• 14 września 2018


Poprzedni wpis

Następny wpis