Akcja z domu do sklepu

Coraz większymi krokami nadchodzą Wybory Samorządowe. Fundacja SMA z zasady nie angażuje się w sprawy polityczne po żadnej ze stron – zawsze jednak stoi po stronie osób chorych na SMA.

W natłoku obietnic wyborczych, problemy osób niepełnosprawnych nie zawsze wybijają się do świadomości kandydatów i wyborców. Dlatego niezwykle cieszy nas inicjatywa jaką podjął w Częstochowie Jarosław Plewa, który sam cierpi na SMA typu I. Rzucił on wyzwanie wszystkim kandydującym na prezydenta w jego mieście – polega ono na przejechaniu na wózku inwalidzkim drogi z … #zdomudosklepu

Ma to zwrócić uwagę na powszechne bariery architektoniczne oraz niekorzystne rozwiązania urbanistyczne i komunikacyjne, które czynią spacer na wózku inwalidzkim zadaniem trudnym i męczącym. Jarek poprosił jednocześnie by kandydaci, którzy chcą choć symbolicznie przyczynili się do poprawy sytuacji osob niepełnosprawnych wpłacając darowizna na rzecz naszej Fundacji.

Do tej pory już dwóch z Częstochowskich kandydatów na prezydenta podniosło rzuconą rękawicę i wczuło się w problemy niepełnosprawnych. Życzymy Jarkowi i sobie by wszyscy kandydaci w całej Polsce podjęli takie wyzwanie. A Jarkowi Plewie bardzo gorąco dziękujemy – zarówno za nagłaśnianie potrzeb osób niepełnosprawnych w gronie przyszłych decydentów jak i za zachętę do bezpośredniego wspierania naszych działań wpłatami.

• 13 września 2018


Poprzedni wpis

Następny wpis