skip to Main Content
DANE KONTAKTOWE Fundacji SMA:

Formularz kontaktowy

Prosimy wpisać dane kontaktowe i krótką wiadomość. Postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej.

Odszedł jeden z nas…

Z najgłębszym żalem dzielimy się z Państwem przygnębiającą wiadomością. Poprzedniej nocy, po walce z nowotworem odszedł od nas Tomek Krawczyk, wieloletni wolontariusz Fundacji SMA oraz działacz Podniebnej Drużyny SMA.

Tomek chorował na SMA typu III. Mimo własnej choroby, aktywnie walczył o polepszenie standardów opieki wszystkich chorych na SMA w Polsce. Jako wolontariusz naszej Fundacji, odpowiedzialny był m.in. za koordynację działania Banku Sprzętu. Dzięki zaangażowaniu Tomka, do lekarzy neurologii w całej Polsce trafiły plakaty uwrażliwiające na pierwsze objawy SMA oraz pomagające w podjęciu odpowiednich kroków diagnostycznych. Szerząc wiedzę i świadomość o SMA, odwiedził również Pałac Prezydencki, gdzie miał możliwość rozmawiać o problemach chorych z Pierwszą Damą RP.

W ramach działań Podniebnej Drużyny SMA, Tomek wielokrotnie udowadniał, że choroba nie stanowi przeszkody w realizacji własnych marzeń – był jednym z pierwszych chorych na SMA, którzy odważyli się na skok ze spadochronem. Jako promotor aktywizacji społecznej i ruchowej chorych na rdzeniowy zanik mięśni, Tomek był pionierem ćwiczeń z urządzeniem PRAGMA, a także udowodnił, że kąpiel w Bałtyku jest również możliwa dla osoby niepełnosprawnej.

Przede wszystkim jednak, zapamiętamy Tomka jako świetnego kolegę, dobrego człowieka o wielkim sercu i osobę pełną ciepła. Zapamiętamy jego niezwykłe poczucie humoru i nie schodzący z jego twarzy uśmiech. Zapamiętamy to, że nigdy się nie poddawał i nie ustawał w zarażaniu innych swoim optymizmem i energią.

Rodzinie Tomka składamy wyrazy współczucia, łącząc się w bólu i smutku.

Straciliśmy jednego z nas i naprawdę trudno jest się z tym pogodzić…

Back To Top