Jesteśmy na zebraniu Zarządu SMA Europe

Od wczoraj w pobliżu angielskiego miasteczka Warwick trwa trzydniowe zebranie Zarządu SMA Europe. Tradycyjnie bierzemy udział, aby wpływać na kierunki działania tej ważnej organizacji.

W tym roku oprócz omawiania pilnych spraw wewnętrznych, takich jak np. przygotowanie kolejnego Międzynarodowego Kongresu SMA oraz przyjęcie nowych organizacji, postawiliśmy na innowacyjne programy badawcze. Spotykamy się więc z przedstawicielami amerykańskiej firmy Cytokinetics, opracowującej lek na mięśnie do stosowania w SMA, z przedstawicielami firmy Roche oraz oraz z ekspertami z ośrodków pracujących nad terapiami genowymi.

Tym razem nie mamy równoległego zebrania Rady Naukowej SMA Europe, co pozostawia nam więcej czasu na jakże potrzebną wewnętrzną reorganizację. Duże obciążenia finansowe siostrzanych organizacji SMA (i nasze też) zaważyły na decyzji, że w 2017 roku nie odbył się doroczny konkurs grantowy SMA Europe. Obecnie pracujemy nad założeniami kolejnego konkursu, który prawdopodobnie zostanie ogłoszony latem 2018 roku.

Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają w naszych działaniach w kraju i za granicą.

SMA Europe

• 5 kwietnia 2018


Poprzedni wpis

Następny wpis