Europejskie spotkanie z firmą Novartis

12 października 2017 r. firma farmaceutyczna Novartis zorganizowała w Berlinie spotkanie z  przedstawicielami europejskich organizacji pacjenckich, mające na celu dyskusję nad warunkami planowanych badań klinicznych branaplamu. W spotkaniu tym wziął udział również przedstawiciel naszej Fundacji SMA.

Przypomnimy, że branaplam (dawniej: LMI070) jest drobnocząsteczkowym modyfikatorem splicingu genu SMN2 powodującym zwiększenie produkcji stabilnego białka SMN. Został opracowany przez firmę Novartis.

Poniżej znajduje się polskie tłumaczenie komunikatu, który firma wydała po spotkaniu.

Droga Społeczności SMA,

We wtorek 12 października 2017 roku w Berlinie, Novartis odbył spotkanie z przedstawicielami społeczności SMA. Celem spotkania było wysłuchanie perspektywy pacjentów, ich opiekunów i całej społeczności na temat życia z SMA i uczestnictwa w próbach klinicznych. Przedstawiciele społeczności przybyli z różnych krajów europejskich i byli dobrze zaznajomieni z różnymi standardami opieki obowiązującymi w tych krajach.

Chcielibyśmy podziękować reprezentantom społeczności SMA za pełne zaangażowanie i hojne dzielenie się swą wiedzą i doświadczeniem. Dyskusja była bardzo produktywna, a wnioski z niej płynące Novartis zamierza uwzględnić, by polepszyć warunki przyszłych prób klinicznych dla pacjentów i ich opiekunów.

Z poważaniem,

Zespół programu branaplamu firmy Novartis

Z naszej strony dziękujemy wszystkim, którzy przekazują nam wsparcie finansowe, co pozwala nam uczestniczyć w takich inicjatywach i przedstawiać interes polskiej społeczności SMA.

Branaplam

• 3 listopada 2017


Poprzedni wpis

Następny wpis