skip to Main Content
DANE KONTAKTOWE Fundacji SMA:

Formularz kontaktowy

Prosimy wpisać dane kontaktowe i krótką wiadomość. Postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej.

O skok od leku 2

Przestrzeń, prędkość, wiatr we włosach! W minioną sobotę na gliwickiej Strefie Silesia odbył się drugi festiwal skoków w tandemie „O skok od leku”. Skacząc na spadochronie uczestnicy ze SMA pokazywali, jak pokonywać ograniczenia, że mimo choroby można osiągać cele i realizować marzenia, a jednocześnie budowali świadomość SMA i tego, że istnieje na nią skuteczny lek.

Skoki zorganizowała Podniebna Drużyna Fundacji SMA.

Tłumnie przybyłym dziennikarzom uczestnicy Skoku podkreślali, że na refundowane leczenie SMA czeka każdy chory bez względu na wiek i postać choroby. Na terenie całej Strefy porozwieszane były banery informujące o SMA i o walce o refundację, były przepyszne ciasta z napisem „SMA”, była klimatyczna muzyka. Przyjechały też maluchy dzielnie walczące ze SMA!

Przy okazji zebrane zostało łącznie 2016 zł na przyspieszenie dostępności leczenia SMA w Polsce,  z czego sami pracownicy Strefy Silesia przekazali 720 zł. Serdecznie dziękujemy! Zebrane środki zostaną spożytkowane na wsparcie starań naszej społeczności o szeroką refundację leczenia rdzeniowego zaniku mięśni.

Efektem Skoków – które w drugim roku istnienia są rozpoznawalnym wydarzeniem na skalę krajową – były publikacje w Wyborczej.pl oraz informacje w szeregu stacji telewizyjnych.

W imieniu całej polskiej społeczności gratulujemy Podniebnej Drużynie fantastycznego wydarzenia i dziękujemy wszystkim, którzy pomogli je zorganizować, a szczególnie osobom ze Strefy Silesia. Następna edycja Skoku już w przyszłym roku!

Poniżej garść zdjęć, za które podziękowania składamy ich autorowi Panu Zdzisławowi Dańcowi.

Back To Top