Konferencja SMA 2017: Zapraszamy osoby ze środowiska medycznego

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby ze środowiska medycznego, które mają pod swoją opieką osoby ze SMA, do wzięcia udziału w tegorocznej edycji Konferencji SMA Weekend ze SMA-kiem.

Strona wydarzenia: https://konferencja2017.fsma.pl.

Jest to już piąta Konferencja SMA organizowana przez Fundację SMA. W tym roku wydarzenie składa się z dwóch części:

Część I – spotkanie eksperckie – to zamknięte spotkanie dla przedstawicieli środowiska medycznego, z udziałem przedstawicieli przemysłu farmaceutycznego oraz organizacji pacjenckich. Jego celem jest swobodna wymiana wiedzy w zakresie najlepszych praktyk w opiece i leczeniu w rdzeniowym zaniku mięśni. Spotkanie umożliwi zapoznanie się między innymi z różnymi aspektami opieki, a także bieżącym stanem prac nad lekami przeznaczonymi do leczenia SMA.

Część II – część ogólna – organizowana jest dla wszystkich Rodzin SMA, a także przedstawicieli środowiska medycznego, urzędów państwowych oraz innych zaproszonych Gości. Rozpocznie się debatą plenarną pod tytułem SMA – dzisiejsze problemy i jutrzejsze nadzieje. Przez resztę dnia oraz całą sobotę Rodziny SMA będą mogły wziąć udział w wyspecjalizowanych warsztatach, w trakcie których przystępnie omówione zostaną różne aspekty opieki i leczenia w SMA. Pryzgotowaliśmy oddzielne punkty programu między innymi dla rodzin z nową diagnozą SMA, a także rodzeństwa chorych dzieci. Będzie możliwość konsultacji indywidualnych z niektórymi goszczącymi specjalistami. W piątek wieczorem ponadto będzie czas na program integracyjny.

Serdecznie zapraszamy wszystkich przedstawicieli środowiska medycznego do udziału w wydarzeniu. Udział jest bezpłatny, a rejestracji można dokonać na stronie https://konferencja2017.fsma.pl, gdzie również znajdują się szczegółowe informacje na temat Konferencji.

Poniżej znajduje się zaproszenie i program w wersji PDF. Gorąco prosimy wszystkich o rozpowszechnianie tego dokumentu w środowisku medycznym.

Pobierz zaproszenie

Konferencja SMAWeekend ze SMA-kiem

• 3 sierpnia 2017


Poprzedni wpis

Następny wpis