Biogen Ujawnił Europejską Cenę Spinrazy

Biogen ujawnił europejską cenę Spinrazy

Firma Biogen, producent Spinrazy, poinformowała nas dzisiaj, że cena katalogowa Spinrazy w krajach Unii Europejskiej wyniesie około 90 000 euro za dawkę. Koszt rocznej terapii będzie się więc kształtował w okolicy 540 000 euro w pierwszym roku i 270 000 euro w kolejnych latach.

Jest to cena zawrotna, która stawia Spinrazę w rzędzie najdroższych leków świata. Firma Biogen przekazała nam, że dąży do umożliwienia leczenia Spinrazą w każdym kraju Unii Europejskiej. Ustalona cena nie napawa jednak optymizmem, zwłaszcza w kontekście mniej zamożnych krajów. Pewnym pocieszeniem jest fakt, że wszystkie państwa Unii Europejskiej przewidują negocjowanie cen leków refundowanych i ostateczne ceny przeważnie są znacznie niższe od cen katalogowych.

Fundacja SMA będzie wspierała dostęp do leczenia SMA w każdy możliwy sposób. Kluczowa teraz będzie walka o jak najszerszą dostępność Spinrazy w Polsce, a także wspieranie prac nad nowymi lekami. Liczymy, że wkrótce pojawią się bardziej optymistyczne wiadomości w tych tematach.

Back To Top