Podniebny weekend z RehaMedica

RehaMedica nie po raz pierwszy pomaga Podniebnej Drużynie Fundacji SMA.

Jak wcześniej pisaliśmy na naszym Fanpage’u w lutym odbył się bal RehaMedica, na którym przeprowadzono licytację na rzecz badań nad lekiem na SMA. Tym razem RehaMedica i Podniebna Drużyna Fundacji SMA organizują pierwsze warsztaty fizjoterapeutyczne całkowicie poświęcone rehabilitacji oraz problemom zdrowotnym dorosłych osób chorych na SMA.

RehaMedica to placówka o profilu rehabilitacyjno-medycznym, która działa na Śląsku od 2005 roku. Ich program terapii neurologicznej „Pragma” obejmuje m.in. pacjentów chorujących na SMA. W tym procesie wykorzystywane jest nowoczesne urządzenie odciążająco-dynamiczne PRAGMA. Zaletą tego urządzenia jest to, że ruchy, które normalnie są dla chorych na rdzeniowy zanik mięśni trudne do wykonania w odciążeniu stają się łatwiejsze, lżejsze do wykonania, możliwe.

Jeśli chorujesz na SMA i chciałbyś sprawdzić jak ćwiczy się na tym urządzeniu oraz spędzić weekend z innymi SMA-kami już wkrótce będziesz miał okazję. W dniach 13-14.05.2017 r. w Gliwicach odbędzie się Podniebny weekend z RehaMedicą. Podczas weekendu będzie można również skorzystać z bezpłatnych, indywidualnych porad lekarskich (neurolog, ortopeda, ginekolog, dietetyk). Podczas spotkania kadra medyczna podzieli się wiedzą dotyczącą działań przeciw przykurczom oraz sposobami radzenia sobie z bólem i dobraniem odpowiedniej diety. Odpłatnie będzie można skorzystać z terapii indywidualnej.

Ponieważ będzie to pierwsze taki weekend organizowany przez Podniebną Drużynę Fundacji SMA organizatorzy zapraszają w szczególności SMA-ki ze Śląska.

Jeżeli macie jakieś propozycje dotyczące warsztatów lub pytania prosimy o kontakt: [email protected] Więcej informacji można uzyskać na Fanpage’u RahaMedica.

Poniżej możecie zobaczyć jak ćwiczy na PRAGMie Jarek z Podniebnej Drużyny Fundacji SMA, a na blogu Podniebnej Drużyny o swoich doświadczeniach z PRAGMĄ pisze nasz wolontariusz Łukasz.

O skok od leku

• 19 kwietnia 2017


Poprzedni wpis

Następny wpis