Bal dla Patryka

Ta impreza stała się już cykliczna. Po raz czwarty jej uczestnicy wspierają chorych na rdzeniowy zanik mięśni.

Bal organizowany jest na rzecz małego Patryka Nowaka, który zmaga się z SMA. W trakcie imprezy organizatorzy i rodzice przeprowadzają loterię fantową z której dochód co roku przekazują na pomoc tym, którzy tak jak Patryk na co dzień zmagają się z rdzeniowym zanikiem mięśni. Dzięki takim akcjom i dzięki zaangażowaniu społeczności Fundacja SMA może pomagać. Tylko razem pokonamy SMA!

Tegoroczny bal odbył się 24 lutego w lokalu Niezapominajka w Dalewie. 93 pary bawiły się tradycyjnie przy muzyce zespołu PAGOST, a bal otworzył uroczyście sam Patryk. Świetna zabawa do rana również jest już tradycją. Pomagając i czyniąc dobro można się jak widać świetnie bawić.

Celem balu oprócz zbiórki środków na leczenie Patryka i pomoc innych chorym było szerzenie wiedzy o SMA. Rodzice Patryka zadbali o to aby uczestnicy otrzymali najświeższe informacje na temat postępów badań nad lekami na rdzeniowy zanik mięśni. Uświadamianie społeczeństwa czym jest SMA i jak można w tej chwili pomagać chorym jest dla nas bardzo cenne. Dzięki takim inicjatywom nowo zdiagnozowane osoby wiedzą co to jest SMA, a społeczeństwo wie, że rdzeniowy zanik mięśni to choroba która nie przeszkadza w życiu społecznym, nawiązywaniu relacji z innymi i że chorzy na SMA nie są inni tylko potrzebują wsparcia w życiu codziennym.

Za poświęcenie swojego czasu, za włożone w organizację serce, za pamięć o innych serdecznie dziękujemy rodzicom Patryka, Monice Sury-Walterowicz – głównej organizatorce, zespołowi PAGOST, właścicielom lokalu Niezapominajka, Tomaszowi Frąckowiak i Jarosławowi Szydłowskiemu – prowadzącym bal, Darczyńcom, którzy przekazali fanty na licytacje oraz uczestnikom balu.

Fundacja SMA przekazane środki przekaże na projekty związane z pomocą osobom chorym na SMA. Przypominamy, że nasze działania obejmują m.in. pozyskiwanie funduszy na badania nad lekami na SMA, organizację konferencji na której chorzy mogą uzyskać najnowszą wiedzę na temat różnych aspektów związanych z chorobą, wspieramy przyspieszenie dostępu do leczenia, prowadzimy bank sprzętu i wiele innych działań na które potrzebne jest wsparcie finansowe. Prosimy więc o wsparcie naszych działań, o przekazywanie darowizn oraz o takie inicjatywy jak ten bal. Storna do wpłat.

• 5 kwietnia 2017


Poprzedni wpis

Następny wpis