Ważna informacja na temat IV Konferencji SMA

Kochani,

Zainteresowanie IV Weekendem ze SMA-kiem przekroczyło nasze najśmielsze oczekiwania. Planowaliśmy wydarzenie dla około stu Rodzin, tymczasem do 15 sierpnia zgłosiło się Rodzin sto siedemdziesiąt i wciąż odbieramy kolejne telefony z pytaniami o możliwość uczestnictwa.

Z jednej strony cieszymy się bardzo – pokazuje to, jak bardzo w Polsce brakuje wiedzy na temat schorzenia, jak mało jest wiarygodnej informacji, a także, mówiąc nieskromnie, na jak wysokim poziomie jest doroczna Konferencja SMA.

Z drugiej strony obecność ponad pięciuset (tak!) Uczestników stawia przed nami szereg wyzwań, począwszy od kwestii finansowych, gdy pracowicie zbierane przez nas przez rok fundusze okazują się niewystarczające, poprzez kwestię wyżywienia oraz noclegu dla wszystkich, którzy przyjadą z dala, po kwestię wielkości sal konferencyjnych.

Przyznam, że przez moment rozważaliśmy, czy po setnym zgłoszeniu nie zamknąć rejestracji i każdej następnej zgłaszającej się Rodzinie mówić: sorry, zamknięte, przyjedźcie za rok. Zdecydowaliśmy jednak, że nie możemy tak zrobić, że niesprawiedliwością byłoby odmówić dostępu do całej wiedzy i doświadczenia, którymi tak chętnie dzielą się prelegenci oraz Wy, Uczestnicy, w trakcie każdego kolejnego Weekendu; niesprawiedliwe zwłaszcza wobec Rodzin, dla których czas biegnie szybko i wiarygodna informacja jest na wagę złota.

Dlatego IV Konferencja SMA będzie dla wszystkich, którzy się zgłosili w okresie zapisów.

Jednocześnie musieliśmy wprowadzić trochę zmian w logistyce wydarzenia. Przede wszystkim, ze względu na ograniczenia czasowe i co do miejsca, „zasiadany” obiad zarówno w piątek, jak i w sobotę zastąpiony będzie pakietami lunchowymi. Pakiety będą smaczne i odpowiednie zarówno dla dzieci, jak i dorosłych i będzie je można skonsumować w dowolnym miejscu – w ogrodzie, w hotelowym barku, na sali wykładowej. Osoby pragnące większego wyboru mogą skorzystać z restauracji hotelowej, serwującej wyśmienite posiłki, albo zjeść obiad po drodze na Konferencję. Pamiętajmy, że w piątek na posiłek w Hotelu mamy tylko 60 minut!

Wcześniej, bo o już 18:30 zaprosimy na obiadokolację i program integracyjny z niespodziankami.

Druga ważna zmiana dotyczy zakwaterowania. Liczba Rodzin potrzebujących noclegu w Warszawie znacznie przekroczyła liczbę pokoi, jakie nasza grupa otrzymała w Hotelu Boss, i stanęliśmy przed koniecznością pilnego znalezienia zakwaterowania dla kilkudziesięciu Rodzin. Wczoraj udało się nam zidentyfikować obiekt o porównywalnym standardzie, położony ok. 15 minut jazdy od Hotelu Boss i dostępny dla wózków, i wkrótce będziemy kontaktować się indywidualnie z Rodzinami w sprawie noclegu. Tymczasem apelujemy do wszystkich, którzy są w miarę mobilni, aby na ochotnika zgłaszali chęć noclegu w drugim hotelu – w Hotelu Boss musimy bowiem bezdyskusyjnie zakwaterować rodziny z dużą liczbą dzieci, osoby na respiratorze, osoby dojeżdżające transportem publicznym, wolontariuszy, prelegentów z zagranicy itd. itd.

Mamy ogromną nadzieję, że w przyszłym roku unikniemy takiej sytuacji, a przekazane przez Was środki – liczymy – pozwolą na wczesne założenie odpowiednio dużej rezerwacji na następną, piątą Konferencję SMA.

Jednocześnie zapewniamy, że nasz fundacyjny Zespół pracuje praktycznie całą dobę na okrągło, przygotowując fantastyczny program dla dorosłych i dzieci. Rezultaty tej pracy poznacie już za pięć dni.

Do zobaczenia w piątek!

Konferencja SMAWeekend ze SMA-kiem

• 21 sierpnia 2016


Poprzedni wpis

Następny wpis