Ważna informacja dla uczestników Konferencji SMA

Uczestników IV Konferencji z SMA prosimy o zapoznanie się z pismem dr Agnieszki Stępień oraz wypełnienie ankiety.

Dr Agnieszka Stępień,  jej zespół ORTHOS oraz fizjoterapeuci ze Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska podczas Konferencji przeprowadzą indywidualne konsultacje oraz badania. Jak co roku zespoły te wspierają nas na zasadzie charytatywnej, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni. Dzięki tym konsultacjom osoby z SMA mogą otrzymać fachową poradę i zalecenia.

Zespół dr Agnieszki Stępień cały czas pracuje nad tym aby jak najlepiej pomagać osobom z SMA. W poprzednich latach badania zespołu wykazały wiele cennych informacji naukowych, dzięki którym rehabilitacja może jeszcze lepiej zapobiegać np. deformacjom kręgosłupa.

W tym roku zespół dr Agnieszki Stępień chce lepiej poznać nasze potrzeby. Dlatego prosimy uczestników o zabranie ze sobą na Konferencję oraz konsultacje zdjęć rentgenowskich stawów biodrowych i/lub kręgosłupa na kliszach lub wydrukowane. Jeden z wybitnych  Profesorów wyraził zgodę na zapoznanie się ze zdjęciami i analizę zaobserwowanych we wcześniejszych latach zjawisk. Wynik tych badań może decydować o sposobie pionizacji oraz doboru ćwiczeń. Jest to więc dla nas wszystkich bardzo ważna i cenna informacja. Prosimy o zapoznanie się z listem od dr Agnieszki Stępień. List 

Uczestników Konferencji prosimy również o wydrukowanie i wypełnienie ankiety. Ankiety będziemy zbierać od Państwa podczas rejestracji. Ankieta posłuży do pomocy w tworzeniu zmian systemowych w opiece nad osobami chorymi na SMA w ramach realizacji Narodowego Planu dla Chorób Rzadkich. Zespoły dr Agnieszki Stępień i Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska potrzebują informacji na temat codziennych problemów w funkcjonowaniu. Wypełnienie ankiety jest więc bardzo ważne i ma na celu tylko i wyłącznie pomoc osobom chorym na rdzeniowy zanik mięśni.

Ankieta 

Osobom, które nie posiadają możliwości wydrukowania ankiety zapewnimy formularze podczas rejestracji, jednak aby informacje były rzetelnie wypełnione oraz abyście mogli Państwo na Konferencji korzystać ze wszystkich przewidzianych punktów programu w spokoju prosimy o wypełnienie ankiety w domu i dostarczenie na Konferencje.

Konferencja SMAWeekend ze SMA-kiem

• 23 sierpnia 2016


Poprzedni wpis

Następny wpis