DANE KONTAKTOWE Fundacji SMA:

Formularz kontaktowy

Prosimy wpisać dane kontaktowe i krótką wiadomość. Postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej.

Programy badawcze Roche: prezentacja w trakcie Weekendu

Zacieśnia się współpraca Fundacji SMA z podmiotami prowadzącymi programy badawcze w rdzeniowym zaniku mięśni. W krótkiej perspektywie czasowej łączą nas te same cele: opracowanie i wprowadzenie skutecznego leku na SMA.

Z tym większą radością informujemy, że firmy Roche Suisse oraz Roche Polska udzieliły Fundacji SMA kluczowego wsparcia, dzięki któremu będzie możliwe przeprowadzenie III Weekendu ze SMA-kiem na odpowiednim poziomie merytorycznym i technicznym. Między innymi w trakcie pierwszego dnia Weekendu z prezentacją wystąpi pan Bertrand Verwee, odpowiedzialny w szwajcarskiej centrali Roche za globalną politykę zdrowotną koncernu w zakresie chorób rzadkich, w tym przede wszystkim SMA. Pan Verwee ma dużą wiedzę w zakresie prowadzonych w Roche prac nad opracowaniem i wprowadzeniem leków na SMA, w tym szczególnie olesoxime oraz RG7800, i zgodził się spotkać z pacjentami w Polsce, aby osobiście odpowiedzieć na ich pytania.

W związku z tym prosimy o nadsyłanie pytań skierowanych do p. Verwee i związanych z w/w dwoma lekami opracowywanymi przez Roche. Pytania można nadsyłać do niedzieli 16 sierpnia w językach polskim lub angielskim na adres [email protected].

Back To Top